Kollektif Kariyer Merkezi ülkemizin gelişimine katkı sağlamak ve gençlerin gelişimini hızlandırmak amacıyla Gürsu Belediyesi tarafından kurulmuş bir topluluktur. Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 30 kişilik bir ekip olarak Ulutek ofisimizi ziyaret eden Kollektif Kariyer Merkezi üyeleriyle proje yönetiminin önemi ve girişimcilik üzerine konuştuk.

kollektifkariyermerkezi

Topluluk yöneticisi Murat Doğan şunları kaydetti;

Proje yönetimi ve planlamanın önemi her geçen gün artmaktadır. Kollektif çalışmalar yürütebilmenin ilk. şartı bilgi akışını ve iletişimi etkin bir şekilde sağlamaktır. Timezeta’nın yaptığı çalışmalar bu açıdan ülkemiz adına da çok önemlidir. İş takip ve proje yönetim araçlarında yabancı ürün hegemonyası mevcut ve yerli bir girişim olarak bu boşluğu doldurmanızdan dolayı çok mutluyum. dile konuştu.

kollektifkariyermerkezi

Timezeta’nın çalışmaları hakkında bilgi veren kurucu ortağımız Mustafa Safa Orakçı ise şunları kaydetti;

1 seneden fazla bir süredir Ulutek Teknoparkı’ndan faaliyetlerimize devam ediyoruz. Hem bir Startup olmak, hem de proje yönetimi konusunda hizmet vermek bizim açımızdan çok heyecan verici bir durum. Çünkü Murat beyin de belirttiği gibi yabancı yazılımların hegemonyası altında bir sektördeyiz, bu hem zor hem de çok avantajlı bir durum bizim için. Özellikle performans ölçümü yapabilmek ve projenin gidişatı hakkında anlık bilgi akışını sağlamak bizim odaklandığımız hususlar. Yaygınlığımız arttıkça ve müşteri portföyümüz genişledikçe hem ürün olarak hem de marka olarak çok daha iyi noktalara geleceğimizi umut ediyorum. şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından soru-cevap bölümü yapılarak ziyaret sonlandırıldı. Ulutek binasının önünde toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

kollektifkariyermerkezi

Proje yönetimine dair temel göstergeler ve performans yönetimini de ele aldığımız bu toplantımızda yerli proje yönetimi uygulaması olan Timezeta‘nın da özelliklerine değindik. Türkiye’nin en kapsamlı ve kullanımı kolay yerli proje yönetimi yazılımı olan Timezeta’dan bahsettik. Proje ve iş yönetimine farklı bir soluk katan Timezeta ile neler yapılacağını konuştuk. Projelerinizi zaman ve bütçe olarak planlayabilir, ne durumda olduğunuzu anlık olarak görüntülülenmesi katılımcıların da ilgisini çekti.

Ücretsiz denemek için; Timezeta